Narkotyki w Dziemianach

Napisane przez: , dnia 5 lutego 2013 , w dziale: AKTUALNOŚCI - 45 Komentarze

Zanim zdarzy się tragedia

Pora już chyba przestać chować głowę w piasek i powiedzieć głośno, że narkotyki są także w Dziemianach. Mnie osobiście wydawało się do tej pory, że to problem, który omija Dziemiany jak droga krajowa. Niestety prawda jest inna. Gdy już któryś raz dostajemy takie sygnały warto, byśmy stanęli oko w oko z tym problemem.

Jeśli wybory uzupełniające wygra Pan Wysocki, to będziemy mieli 4 policjantów w Radzie Gminy! W takim razie nie oczekujemy od nich, że będą się zajmowali dostępem do informacji publicznej, gazem łupkowym i awariami w oczyszczalni. Oczekujemy, że wykonają swoją pracę. Tutaj w Dziemianach, czyli ukrócą działalność tych, którzy do Dziemian narkotyki przywożą.

A rodzice?

Nowy rok media rozpoczęły od dramatycznych wystąpień pewnej matki.

– Dopiero po śmierci Stasia układanka nam się ułożyła. Zrozumieliśmy, dlaczego był wiecznie zmęczony, pił litry wody, jadł mnóstwo słodyczy. Takie mogą być skutki uboczne palenia marihuany. A taką byliśmy fajną rodziną, tak dużo ze sobą rozmawialiśmy. I niczego nie zauważyliśmy – mówi pisarka, autorka kryminałów, Anna Fryczkowska, której 16-letni syn w Wigilię odebrał sobie życie. Powiesił się w swoim pokoju, znalazła go 13-letnia siostra.

Dziś Anna Fryczkowska mówi: – Gdyby ktokolwiek nam powiedział wcześniej, że jego problemy mogą się brać z tego, że pali trawę, zbadalibyśmy mu mocz, test jest dostępny w każdej aptece. Ale nikt nam tego nie powiedział.

Testy

Żeby wiedzieć na pewno zastosuj zasadę ograniczonego zaufania. Sprawdza się na drodze, sprawdza się też w postępowaniu z osobami chorymi = uzależnionymi. Możesz skorzystać z farmakologicznego testu na narkotyki. Testy ciążowe i diagnostyczne Diagnosis NarkoDiag MultiTwistChyba najlepszy to NarkoDiag MultiTwist. Szybki test przesiewowy do jednoczesnego wykrywania w ślinie 8 narkotyków: amfetaminy, metamfetaminy, kokainy, fencyklidyny, opiatów (morfiny, heroiny), marihuany i haszyszu.  NarkoDiag MultiTwist jest bardzo prostym w wykonaniu testem. Zasada działania polega na pobraniu próbki śliny przy użyciu specjalnego próbnika dołączonego do zestawu testowego i odczytaniu po 10 minutach wyniku. Łatwy w interpretacji wynik widoczny jest jako barwne linie na panelu testowym.

Dostępny jest np. na Allegro lub w aptekach internetowych. Niestety w aptekach powiatu kościerskiego i chojnickiego jest niedostępny. Kosztuje ok. 60 zł. Na pewno będą to dobrze wydane pieniądze! Jeśli nie potraficie kupować w Internecie możemy dla Was kupić takie testy – oczywiście zachowując dyskrecję.

Co robić gdy dziecko bierze narkotyki?

Tutaj polecamy informacje ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii

Najczęstsze błędy, popełniane przez rodziców:

 • przeprowadzanie zasadniczych rozmów z dzieckiem, kiedy jest ono pod wpływem środka odurzającego
 • udawanie, że to nieprawda i niewiara w fakty
 • usprawiedliwianie dziecka, szukając winy w sobie (właśnie na taką reakcję liczy dziecko. Specjalnie wzbudza konflikty i poczucie winy u rodziców. Osłabia to ich zdecydowane działania)
 • myślenie o tym, że problem się sam rozwiąże
 • ochrona dziecka przed konsekwencjami używania narkotyków: pisanie usprawiedliwień nieobecności w szkole, spłacanie długów dziecka, tolerowanie kradzieży
 • wdawanie się w dyskusję na temat nieszkodliwości narkotyków (szczególnie, gdy się nie ma rzetelnej wiedzy o ich działaniu).

Jak się zachować

 • spokojnie i rzeczowo zadawać konkretne pytanie: Czy bierzesz narkotyki?
 • natychmiast skontaktować się ze specjalistą (jeśli dziecko nie będzie chciało specjalistycznej pomocy, rodzice i tak powinni jej szukać)
 • stosować zasadę „ograniczonego zaufania”, zawsze wiedzieć gdzie i z kim przebywa i o której wróci
 • zastanowić się, dlaczego dziecko sięgnęło po narkotyki. Jeśli powody mogą być związane z sytuacją rodzinną, należy się zastanowić, co można zmienić.

W województwie pomorskim pomocy możesz szukać:

Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar
80-802 Gdańsk, 3 Maja 6
tel: 58 302-04-42, 302-63-89 fax: 58 302-63-89
e-mail: gdanskporadnia@monar.org
www.monar.pl

 

Zainteresował Cię artykuł? Podziel się nim ze znajomymi:

45 Komentrze on "Narkotyki w Dziemianach"

 1. mimi 14 lutego 2013 o 21:57 · Odpowiedz

  Bardzo dobrze że pisze się o takich sprawach,pochwalam!Trzeba o tym mówić,trzeba uczyć rodziców jak rozmawiać z dzieciakami i młodzieżą o „tych” sprawach,przecież większość rodziców nawet nie wie zacząć takie rozmowy.O tym że narkotyki są w Dziemianach chyba wiemy…a kto mówi że nie wie to chyba mechanizm wyparcia działa niestety.Trzeba się rozejrzeć otworzyć oczy i zobaczyć jakie konsekwencje to niesie za sobą!Nie mogę się zgodzić że narkotyki miękkie nie robią DZIECKU krzywdy,wystarczy posłuchać rodziców którzy przez narkotyki stracili swoje dzieci…

  Ocena komentarza: Dobre 3 Słabe 4

 2. Anna 11 lutego 2013 o 01:35 · Odpowiedz

  Zawsze lubiłam palic i nie mam zamiaru przestac :P

  PS: sama jestem matka i moje dzieci wcale na tym, ze palilam nie ucierpiały!

  Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 11

  • EM 11 lutego 2013 o 10:28 · Odpowiedz

   Może przez to „jaranie” wcale nie zauważyłaś że cierpiały. Mogę tylko sobie wyobrazić co z ciebie za „matka”. Otwórz oczy kobieto, bo zrozumieć tego i tak nie zdołasz.

   Ocena komentarza: Dobre 10 Słabe 7

   • do EM 11 lutego 2013 o 14:25 · Odpowiedz

    A czy ty nigdy nie piłaś/eś?
    Twoje dzieci tez wtedy cierpialy?
    picie alko jest gorsze od popalania maryski!!!

    Ocena komentarza: Dobre 10 Słabe 5

 3. obserwator 10 lutego 2013 o 22:17 · Odpowiedz

  Wychodzi na to, że policjant jeśli nie jest radnym to nie może rozwiązać problemu narkotyków!!!

  Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 0

 4. ..... 10 lutego 2013 o 10:25 · Odpowiedz

  Tylko ludzi ogłupiacie takimi „wywodami” z tego co przeczytałem wynika, że nasze dziecko nie może być smutne ponieważ wszystko samo się układa….

  Wielu ludzi którzy czytają wasze wnikliwe opowiadania swojemu potomstwu tak naprawdę niema zielonego pojęcia kto był autorem tych słów i tak w kwestii formalnej prosiłbym napisać artykuł o sobie nie pomijając informacji które dla mieszkańców wsi uważa się za istotne jeżeli mamy was słuchać to powinniśmy was znać.

  Dziękuję za dalsza rozmowę i życzę nowych pomysłów :) powodzenia

  Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 2

 5. kasia 8 lutego 2013 o 13:53 · Odpowiedz

  „Jeśli nie potraficie kupować w Internecie możemy dla Was kupić takie testy – oczywiście zachowując dyskrecję.” buhaha tekst roku dziemiany.net

  Ocena komentarza: Dobre 8 Słabe 3

  • DZIEMIANY.NET 9 lutego 2013 o 00:51 · Odpowiedz

   tak z ciekawości – co w tym jest takiego śmiesznego? bo się głowimy :)

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 2

   • +_ 9 lutego 2013 o 09:46 · Odpowiedz

    Szkoda Waszego cennego czasu na głowienie się , ten ktoś nie jest w stanie pojąć , że można pomagać bezinteresownie , wietrzy w tym podstęp , bo sądzi najprawdopodobniej po sobie.Myślę , że kasuje za szklankę wody , dlatego tak” buha”.

    Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 2

   • Dzięcioł 9 lutego 2013 o 10:45 · Odpowiedz

    Jak to co? Dwie kobiety i dyskrecja!

    Ocena komentarza: Dobre 8 Słabe 5

 6. Dziemianiak 7 lutego 2013 o 18:35 · Odpowiedz

  Czytając ten artykuł odnoszę wrażenie, iż policjant jako taki nie może właściwie wykonywać swojej pracy, czyli ścigać przestępców. Dobrze może ją dopiero wykonać jako policjant-radny. Proponuję pójść o krok dalej. Niech radni ścigają przestępców, policję zlikwidujmy, a za oszczędzone pieniądze wybudujmy mały monarek. Jako personel zatrudnijmy panów zwolnionych policjantów. Nie będzie skuteczniej?

  Ocena komentarza: Dobre 9 Słabe 0

  • edek 7 lutego 2013 o 20:20 · Odpowiedz

   Dziemianiak- podrzuć to co przyjarałeś/wciągnąłęś. Dobrze wali i długo trzyma.

   Ocena komentarza: Dobre 3 Słabe 5

  • Może jo 8 lutego 2013 o 10:17 · Odpowiedz

   Na jedno wyjdzie, ale praca w Monarze jest pewnie mniej stresująca to nie będą tak jęczeć, że są przepracowani.

   Ocena komentarza: Dobre 3 Słabe 0

 7. tabacznik 7 lutego 2013 o 10:31 · Odpowiedz

  To w końcu tabaka szkodzi czy nie? Bo naszemu wójtowi najwyraźniej nie, skoro zażywa na sesji przed kamerami. Jak się to ogląda to różne myśli przychodzą do głowy, ale naszym radnym to pewnie nie przeszkadza.

  Ocena komentarza: Dobre 7 Słabe 0

 8. świnia u koryta 6 lutego 2013 o 23:01 · Odpowiedz

  Artykuł to agitacja wyborcza, manipulacja pod pozorem dbania o dobro ogółu a konkretniej dzieci – taki chwyt ma większe szanse powodzenia – klasyka grania na emocjach. Czy czterech żrących kiełbasę grubasów przy korycie cokolwiek zmieni? Co to za imię „Pan”?? Czy jest to w rzeczywistości sponsor tego „artykułu”? (może stąd ten poddańczy ton autora)
  Z góry przepraszam osoby nie rozumiejące świńskiej retoryki, które pośpieszą z odpowiedziami na powyższe pytania.
  Tak naprawdę, czterech policjantów w Radzie Gminy to 4 policjantów mniej na posterunku, 4 policjantów mniej do „łapania bandytów” więc aby zadośćuczynić intencjom autora, który najwyraźniej na bakier jest z logiką, aby „..ukrócić działalność tych, którzy do Dziemian narkotyki przywożą..” pozwólmy policjantom zajmować się swoją „pracą”, nie odciągajmy ich od ich obowiązków, nie oferujmy im jeszcze więcej kiełbasy przy korycie RG i nie głosujmy na „Pana” Wysockiego w wyborach uzupełniających. Amen.

  Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 8

  • widz 6 lutego 2013 o 23:11 · Odpowiedz

   Prawda, święta prawda.

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 5

  • a świstak na to... 6 lutego 2013 o 23:40 · Odpowiedz

   Hahaha, dziemiany.net znane są ze służalczości wobec wójta, radnych i policji. Już większej głupoty nie dałeś rady wymyśleć?

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 2

   • [+ _ } 7 lutego 2013 o 00:06 · Odpowiedz

    Ty świstak pośpij sobie jeszcze , bo bredzisz jak w malignie , zostaw tą Marysię .

    Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 4

 9. Ciekawski 6 lutego 2013 o 22:58 · Odpowiedz

  Ciekawy artykuł. Skąd takie nagłe zainteresowanie heh…

  Ocena komentarza: Dobre 0 Słabe 2

 10. KING 6 lutego 2013 o 21:50 · Odpowiedz

  To może sprawę postawmy inaczej. Ilu młodych obywateli Dziemian jest na studiach? Ilu z naszej młodzieży osiągnęło coś? Jak się patrzy tylko Ci najlepsi kończą studia, mają dobrą pracę. Te dzieciaki, które popijały i popalały za czasów gimnazjum raczej niczego w zyciu nieosiagneły – no chyba że osiągnięciem jest picie piwska u Krysi lub Heleny w sklepie, posikiwanie pod sklepem Państwa Kuklińskich pokazując światu swoje klejnoty czy spacery zygzakiem ze sklepu do domu… Używki jeszcze świata nie uratowały. Mówiąc o tym, ze marihuana ma zdrowotne działania spójrzmy, że nie chodzi o trawkę, którą kupuje się od dilerów tylko o czystych substancjach wyekstrahowanych z konopi (takiej rośliny, marihuana to kwiatostan konopi!). Wypisane skutki zdrowotne po użyciu marihuany to pozory lecznictwa- boli cię głowa to weź tabletki przeciwbólowe,…. to samo z depresją. Może warto pomyśleć o dobrej edukacji dziemiańskich dzieci i ich rodziców. Skoro ojciec czy matka pije co dziennie piwo to jaki to daje przykład dzieciom. Patologia rodzi patologie. Policja, nauczyciele maja obowiązek reagować, bo biorą odpowiedzialność za te dzieci. Dotyczy to również tabaki czy papierosów. Twój sprzeciw ma naprawdę znaczenie..

  Ocena komentarza: Dobre 4 Słabe 0

  • Lui 6 lutego 2013 o 22:05 · Odpowiedz

   Brawo Królu

   Ocena komentarza: Dobre 0 Słabe 0

  • Ja 7 lutego 2013 o 12:17 · Odpowiedz

   A co Ty się łudzisz, że te studenty nie palą trawki ….hahah

   Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 0

 11. Greed 6 lutego 2013 o 21:37 · Odpowiedz

  Ale sie temat rozkręcił ;D

  Ocena komentarza: Dobre 0 Słabe 0

 12. jaracz 6 lutego 2013 o 14:58 · Odpowiedz

  Jestem mieszkancem Dziemian od 45 lat i wiem lepiej niz wy dziewczyny, ktore jestescie tu od niedawna, ze w naszej miejscowosci pali sie zielsko. Sam palilem jak mialem 17 lat. Po dzis dzien popalam czasami i tragedi nigdy z tego nie widzialem. W latach 80 palilo sie 10 razy wiecej mery niz teraz!!!
  JA PROBLEMU NIE WIDZE

  Ocena komentarza: Dobre 11 Słabe 9

  • EM 6 lutego 2013 o 18:40 · Odpowiedz

   Chłopie, co ty pleciesz? Właśnie się najarałeś? Teraz już mnie nie zdziwią „naćpane” dzieciaki, jak mają taki przykład z domu. Żal mi twych dzieci, jeżeli po tej trawce wogóle je masz.

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 4

  • Nick 7 lutego 2013 o 15:51 · Odpowiedz

   Masz racje. Uświadom sobie tylko jedno, że jak Ty miałeś 17 lat to paliłeś czystą marihuanę. Teraz już takiej na rynku nie ma!!! Jest w niej tyle świństwa, że nie jesteś sobie tego wyobrazić. Począwszy od syntetycznego THC, aż po psychotropy. Ludzie nie piszcie bzdur, jak nie macie pojęcia. Polecam podręcznik biochemii, chemii organicznej i najlepiej odbycie kilku rozmów z pracownikami Monarów. Gwarantuje zmienicie zdanie !!! WSZYSCY.

   Ocena komentarza: Dobre 3 Słabe 3

 13. AntyMocher 6 lutego 2013 o 14:30 · Odpowiedz

  Że tak sie wyrażę w pupie byli gówno wiedzą. Nie wiem kto to napisał ale ale są tu kompletne bzdury gdyby marihuana była juz legalna z pewnością nie pojawiło by sie to tutaj. Wszystko jest dla ludzi!

  marihuana:

  – obniża zbyt wysokie ciśnienie w glace ocznej
  – powoduje ulgę w bólach artretycznych, reumatycznych
  – wstrzymuje posuwanie się naprzód glaukomi
  – pomaga na migreny i bóle głowy
  – bywa pomocna w psychoterapii
  – łagodzi odchodzenie od alkoholu i twardych narkotyków
  – udrażnia drogi oddechowe astmatykom (rozszerza pęcherzyki płucne)
  – pomaga na chroniczne bóle
  – łagodzi nudności i bóle spowodowane rakiem
  – jest pomocna w pokonywaniu bezsenności
  – łagodzi odruchy wymiotne u osób leczonych chemioterapią
  – łagodzi bóle u chorych na stwardnienie rozsiane
  – blokuje ataki epileptyczne.

  Konopie używane również do walki z:
  – jaskrą
  – chorobą Parkinsona
  – chorobą Alzheimera
  – chorobą SM (Stwardnienie Rozsiane)
  – alkoholizmem.

  Pomaga ludziom chorym na AIDS:
  – eliminuje stres i depresje
  – eliminuje nudności
  – redukuje ból
  – pobudza apetyt.

  Oczywiście prawdziwym narkotykom jakim na pewno nie jest konopia jestem zupełnie przeciwny. ale zanim jakiś moher w internecie zacznie robic sensacje ,że odkrył iż w dziemianach są narkotyki powinnien sie troche poedukować

  Ocena komentarza: Dobre 8 Słabe 5

  • [+ _ } 6 lutego 2013 o 19:41 · Odpowiedz

   Aleś sobie zrobił reklamę , sprzedajesz to , że takie argumenty wywalasz na forum ?Skąd to wytrzasnąłeś , przecież gdyby tak było to dzisiaj wszyscy staliby w kolejce jak za chlebem.Ja też chcę np.obniżyc ciśnienie i marzę o tym , żeby zredukować ból , który mnie dopadł , kiedy sobie uświadamiam , że kupujemy pomarańcze w tym samym sklepie.Następnym razem po prostu kopnę ciebie w d…ę .

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 6

   • edek 6 lutego 2013 o 20:17 · Odpowiedz

    a na cholesterol coś jest ? Mam 241 i coś bym kupił.

    Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 0

   • AntyMocher 6 lutego 2013 o 21:20 · Odpowiedz

    Ma ona właściwości lecznicze i zalegalizowanie jej przyczyniło by się do dużych strat w przemyśle farmaceutycznym.

    Rząd przeznacza ogromne pieniądze na kampanie do walki z trawką. Czyli można powiedzieć, że tworzy nowe miejsca pracy. Tylko, że dla samych siebie i do tego za pieniądze podatników.

    Same ściganie dilerów to tylko gra. Po to by pokazać, że coś się dzieje podczas gdy ”grube ryby” zarabiają na handlu tak ogromne pieniądze

    Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 0

    • Master 6 lutego 2013 o 21:22 ·

     dobrze mówi!

     Ocena komentarza: Dobre 4 Słabe 0

    • DZIEMIANY.NET 6 lutego 2013 o 21:24 ·

     Z tym się absolutnie zgodzę – rządy na całym świecie w to grają kosztem ludzi chorych – ćpunów.
     Humorystyczne ujęcie tego:
     http://www.youtube.com/watch?v=v0p6d6lGTOk

     I pikieta/heppening w Brukseli:
     http://www.youtube.com/watch?v=N7oF3N30rUc

     Organizacja Drugreporter HCLU z Węgier od dawna walczy o skończenie z tą hipokryzją.

     Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 2

    • + 7 lutego 2013 o 18:17 ·

     Tutaj przyznaję racje , ale dlaczego ten moher?Temat jest bliższy ludziom innego firmamentu.

     Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 1

  • DZIEMIANY.NET 6 lutego 2013 o 21:20 · Odpowiedz

   Szanowny Antymocherze, pozwolę sobie na obszerną wypowiedź, jako odpowiedź, może ktoś przeczyta.

   1. Nie wiem, gdzie Ty byłeś, ale mi nieśmiało się wydaje, że tu i tam, w Polsce i na świecie byłam. Widziałam polskie zaćpane dzieci na Dworcu Centralnym, na Pradze, na klatkach schodowych Chomiczówki, zaćpane nieletnie prostytutki na Placu Słowiańskim w Krakowie, widziałam szkockich, rosyjskich, hiszpańskich, francuskich i niemieckich ćpunów. Z wieloma rozmawiałam, ćpuńskie historie innych znam z opowiadań znajomych, zawodowych „pomagaczy” i z książek. Mogę się zgodzić, że g… wiem w wielu kwestiach, ale jest kilka, gdzie mogę coś powiedzieć. Oczywiście pomijam wolność słowa, prowadzenie portalu, uważność, troska – czyli to, co mimo nieposiadania wiedzy legitymizuje zabieranie głosu. Chętnie posłucham, poznam prawdę, inny punkt widzenia itp.
   2. Chyba nie przypuszczasz, że tylko Ty posiadłeś wiedzę za zakresu tego, że narkotyki stosuje się w medycynie od dawna. Jakbyś nie wiedział, nielegalne są dopiero od 50 lat.
   3. Artykuł nie jest o trawce tylko o narkotykach. Nie wygląda mi na to, że w Dziemianach pali się trawkę i na tym koniec.
   4. Zgadzam się, że wszystko jest dla ludzi. Masz 18 lat – decyduj. TYLKO NIE ZBLIŻAJ SIĘ DO OKOLIC SZKOŁY I GIMNAZJUM ZE SKRĘTEM CZY CZYMKOLWIEK INNYM CO ODURZA DZIECI. Rozumiesz? Artykuł jest o DZIECIACH. ROZUMIESZ RÓŻNICĘ??? Nie sądzę, żebyś mając 18 lat jeszcze cokolwiek rozumiał, ale a) takie jest prawo – ono czyni Cię dorosłym, b) każdy kowalem własnego losu. Dziecko nie rozumie w jakie bagno się ładuje. Dziecko przerastają problemy. Niejedno samobójstwo nastolatek popełnił, bo go rzuciła dziewczyna/chłopak. Taka fizjologia, psychologia rozwoju itp. Dlatego artykuł nie jest o Tobie, który się upalasz, bo nic ciekawszego nie potrafisz robić, bo wóda lub piwo Ci się znudziło, bo nie potrafisz się niczym ekscytować, podniecać jeśli nie wypalisz jointa. Artykuł jest o dzieciach, adresowany do rodziców, którzy warto żeby sprawdzili, czy ich syn czy córka nie chodzą z Tobą za śmietnik czy do lasu. Nawet jeśli jarasz od 10 roku życia, nie znaczy to, że każdy dzieciak z Dziemian będzie miał tyle szczęścia. Może potem będzie za mało, co też jest klasykiem, może sięgnie po twarde dragi i co mu wtedy powiesz (może to będzie Twoja siostra, kuzynka, brat?) jak będzie wrakiem człowieka prostytuującym się za działkę? „Ale stary! Wszystko jest dla ludzi???”.

   http://youtu.be/9kyIhvt_ZU0

   Ocena komentarza: Dobre 5 Słabe 2

   • AntyMocher 6 lutego 2013 o 21:32 · Odpowiedz

    Oczywiście ,że jestem przeciwny żeby osoby niepełnoletnie paliły W mojej wypowiedzi chciałem raczej zakomunikować ,że „marihuana” nie mówie tu o innych narkotykach. nie jest zła i ma w sobie raczej więcej dobrego niż złego. a z tego co tu jest napisane to raczej wyszukane są jakieś wyssane z palca minusy pisze Pani ze widziała wiele naćpanych osób a z kąd pani wie co brali ??? może to była heroina,amfetamina i ciul wie co jeszcze amen

    Ocena komentarza: Dobre 1 Słabe 0

    • DZIEMIANY.NET 6 lutego 2013 o 21:35 ·

     Gdzie w artykule jest mowa o minusach??? W ogóle nawet o tym nie piszę, bo sensu nie widziałam.

     Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 1

    • edek 6 lutego 2013 o 21:42 ·

     AntyMocher – krótko to jest coś na cholesterol czy nie ?

     Ocena komentarza: Dobre 0 Słabe 0

    • Nick 7 lutego 2013 o 15:45 ·

     Powinieneś wiedzieć jedno, że zaczyna sie wszystko od marihuany. Każdy kto sięgnął dna i wyszedł z nałogu Ci to powie. Nie ma narkotyków lepszych i gorszych; WSZYSTKIE bez wyjątku są złe. Nie mów tu o wartościach leczniczych, bo tak samo APAPem też się zaćpasz, tylko musisz trochę więcej łyknąć, a przecież leczy??
     Ja również widziałem zaćpanych i wiedziałem, że to była trawa, palona często i regularnie gwarantuje urwanie kontaktu ze światem, a później niestety nie starcza, bo po co spalić kilka skrętów jak można zapodać sobie jedną krechę? Pojeździj sobie po monarach dla małoletnich i popytaj się co jest przyczyną (jaki narkotyk), że się tam znaleźli.

     Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 2

 14. (+- ) 6 lutego 2013 o 13:48 · Odpowiedz

  Warto rozmawiać na ten temat , dlatego postanowiłam zwrócić uwagę na fakt zaskakujący dla każdego kto był w Dziemianach , a mianowicie sprzedaż alkoholu , gry hazardowe we wjeżdzie do szkoł , z jednej strony do Gimnazjum a zdrugiej do szkoły podstawowej . Jak można coś takiego zrobić dzieciom?

  Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 4

 15. ciekawy 5 lutego 2013 o 20:36 · Odpowiedz

  Jak należy traktować tabakę? Też się ją wciąga. Ona też wciąga i uzależnia. Czy to oby tylko tradycja? Ile szkodzi a na ile nie szkodzi? Onego czasu był zakaz wciągania czy zażywania tabaki. Czy też nie powinno się tego niby tradycyjnego rytuału zabronić? Uczniowie patrzą jak zażywają nauczyciele, rodzice, starsi i sami też zażywają. Czy to nie pierwszy krok do wciągnięcia (zawsze) pierwszej działeczki? Przemyślcie to Kaszubi.

  Ocena komentarza: Dobre 2 Słabe 2

  • Loc 5 lutego 2013 o 21:53 · Odpowiedz

   A tradycje tabaki wśród uczniów wiemy kto zainicjował. Poprzedni wikariusz – nawet częstował uczniów. Trochę mało wychowawcze. Tradycja tradycją ale tutaj chodzi przede wszystkim o małolatów, którzy chwytają wszystko co złe – przede wszystkim używki. A tabaka to wyrób tytoniowy więc – tez nie ma o czym mówic. Tradycja ale nie dla dzieciaków

   Ocena komentarza: Dobre 4 Słabe 3

   • Co ma piernik do wiatraka? 6 lutego 2013 o 00:20 · Odpowiedz

    Wódkę, tytoń, tabakę wymyślono wtedy gdy nie było jeszcze wiadomo jakie te używki mają skutki uboczne. Później dopiero medycyna doszła do wniosku jakie to spustoszenie w organizmie czyni papieros, czy alkohol. Jednak nałóg rozprzestrzenił się do tego stopnia, że nawet prohibicja sobie z tym nie poradziła.O ile alkohol w różnych postaciach, z głową spożywany nie jest szkodliwy, o tyle tytoń w żadnej postaci nie jest dla naszego zdrowia obojętny.Jednak nawet najlepsze trunki nie zrekompensują szkód wyrządzonych pod wpływem alkoholu.
    Krew mnie zalewa jak widzę polityków chcących na siłę zalegalizować „marychę” uzasadniając to mniejszą szkodliwością. A co do cholery ma tu do rzeczy mniejsza szkodliwość. To, że nie potrafimy sobie poradzić z jednym nałogiem upoważnia nas do zalegalizowania następnego? Paranoja.

    Ocena komentarza: Dobre 4 Słabe 3

 16. KING 5 lutego 2013 o 14:37 · Odpowiedz

  Objawy pod tytulem zmęczenie, jedzenie dużych ilość słodyczy, czy picie dużych ilości wody to także sztandarowe objawy cukrzycy- nie tylko pod względem brania narkotyków. Przede wszystkim chodzi o obserwacje rodziców pod względem zachowania, środowiska w jakim przebywa dziecko. Co do naszych Dziemian powiem krótko – o piciu alkoholu, paleniu papierosów za sklepem nasi nauczyciele, rodzice wiedzą od dawna a nic z tym nie robią. A jaką to robi różnice czy to narkotyki czy alkohol. Na Dniach Dziemian sprzedawany jest alkohol w ilościach ogromnych, dziady piją alkohol za sklepami i wielokrotnie wszczynają bójki, jeżdzą po alkoholu. Myśle, że to czy w radzie będzie 5 czy 10 policjant nic nie zmieni jak nie zmieni się nic w myśleniu społeczeństwa. Nasze bezpieczeństwo z okazji dodatkowego policjanta w radzie nie zmieni się – do tej pory brakuje pasów w okolicy ul. Partyzantów – Wyzwolenia, brakuje progów zwalniających na niektórych ulicach osiedlowych a tam gdzie były to są zniszczone. Fatalny parking przy przejściu dla pieszych koło szkoły. Czas zacząć myśleć o sobie i o bliskich czy to w kwestii narkotyków, papierosów czy tez podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  Ocena komentarza: Dobre 8 Słabe 1

 17. Nick 5 lutego 2013 o 14:18 · Odpowiedz

  W narkotykach, a w tym wypadku próbowani ich nie ponoszą winy dzieciaki, jak również same narkotyki. Narkotyk staje się śmiertelny dopiero w spotkaniu z człowiekiem. Wiadomo, że młodzi ludzie sprawdzają swoją granicę, którą niejednokrotnie przekraczają. Jednym udaje się wrócić inni zostają na „obczyźnie” . Najważniejszą rolę w tym spełniają więc rodzice. To oni powinni wiedzieć więcej o narkotykach od swoich dzieci, a nie się od niech uczyć. Tu nie ma miejsca na poszanowanie prywatności dziecka. Pamiętajcie jeśli Wasze dziecko wejdzie do tego pociągu już nigdy może z niego nie wysiąść. Rodzice nauczcie się reakcji dzieci na narkotyki, rodzajów narkotyków, slangu ludzi biorących. To wam pomoże w rozmowie i nie dacie się oszukać. Aha testy z aptek to kpina; można je oszukać różnymi domowymi sposobami, można wszystko znaleźć w necie. Jak jednak zdecydujecie się na takie testy bez uprzedzania, najlepiej rano zaraz po wstaniu, a najlepiej w laboratorium z włosów lub paznokci.
  Świadomie nie poruszam tematu policji, bo oni nie będą pilnowali Waszych dzieci; jak również nauczyciele i psycholożki w szkołach, które myślą, że Tetrahydrokannabinol to składnik farb :)
  Zapamiętajcie jedno każde poważne uzależnienie zaczęło się od „trawy”.
  Pomocy można również szukać w K-nie.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia
  Zawsze służę radą :)

  Ocena komentarza: Dobre 6 Słabe 3

 18. ... 5 lutego 2013 o 13:17 · Odpowiedz

  Dziemiańska policja..

  Ocena komentarza: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Portal Dziemiany.net nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkowników w komentarzach do artykulów. Osoby zamieszczajace wypowiedzi naruszajace prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich moga poniesc z tego tytulu odpowiedzialnosc karna lub cywilna. Umieszczajac swój komentarz akceptujesz Regulamin Portalu Dziemiany.net.

Return to Top ▲Return to Top ▲